NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024 r.

1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego niech nas zmobilizuje do powierzenia swojego życia natchnieniom siedmiu Darów Bożych.

2. Dziś odpust w Grybowie ku czci Służebnicy Ducha Świętego Matki Bożej Przedziwnej

3. Po nabożeństwie majowym dniu dzisiejszym Spotkanie Akcji Katolickiej w budynku plebani.

4. Ponawiamy zachętę do udziału w nabożeństwach majowych. Powierzajmy Pięknej Madonnie nasze życie i dalsze przygotowanie do koronacji Jej cudownej figury. O doznanych łaskach zapiszmy w księdze łask, znajdującej się w przedsionku kościoła.

5. Dziękujemy:

– kolejnym rodzinom i osobom pracującym za zaległą kwestę wiosenną

– dzieciom I Komunijnym za ofiarę przekazaną na Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci

–  jednej osobie za ofiarę na korony dla Pięknej Madonny

Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!

6. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w Krużlowej o godz. 6.30, 9.00 i 18.00, w kaplicy starowiejskiej o godz. 17.00.

– we czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pielgrzymka Kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa.

– w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

– w niedzielę – Uroczystość Trójcy Świętej

7. Przypominamy o Uroczystości Bożego Ciała. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wyznaczonych rejonów parafii o przygotowanie ołtarzy na ten święty dzień. Pragniemy zaznaczyć, że wszyscy mieszkańcy z wyznaczonych rejonów mają w sumieniu obowiązek zaangażować się w te prace. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Konsultacje u księży wikariuszy.

8. Dyrekcja, Nauczyciele i Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi zapraszają rodziców na Spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Spotkanie odbędzie się 24 maja ( piątek ) o godz. 16.30 w kaplicy starowiejskiej. W programie okolicznościowe przedstawienie, Msza święta i nabożeństwo Majowe.

9. Komisariat Policji w Grybowie, ponownie zwraca się z uprzejmą prośbą o prawidłowe parkowanie w obrębie nowego kościoła podczas niedzielnej Mszy świętej. Prośba ta dotyczy szczególnie miejsc w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań a także przystanku autobusowego w obrębie zabytkowego kościoła.

10. Z Okazji Dnia Matki młodzież naszej parafii rozprowadzać będzie przy kościele placki i ciastka. Ofiara zebrana przy tej okazji przeznaczona będzie na apostolską działalność grupy.

11. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Kazimierz C. 105, Jan O.  232, Sebastian M. 331, Marian B.  144, Krzysztof G.  23, Krystyna D.  135, Tomasz D.  135, Krzysztof P. 369, Paweł Sz. 359, Jacek J. 159.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Lucyna S. 34, Sylwia G. 228, Maria J. 138.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego z dodatkiem diecezjalnym.