UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26.05.2024 r.

1. Niech dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej uświadomi nam na nowo obecność Boga w Trójcy Jedynego w naszym codziennym życiu i niech umocni naszą wiarę w Jego nieskończoną miłość. Wdzięcznym sercem i pamięcią modlitewną otaczamy nasze Mamy.

2. Dziś z okazji Dnia Matki młodzież naszej parafii rozprowadza przy kościele placki i ciastka. Ofiara zebrana przy tej okazji przeznaczona będzie na apostolską działalność grupy.

3. Zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych. W sobotę rozpoczną się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą w kościele parafialnym po Mszach popołudniowych.

4. Dziękujemy:

– kolejnym rodzinom i osobom pracującym za zaległą kwestę wiosenną.

– jednej rodzinie za ofiarę na korony dla Pięknej Madonny.

Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!

5. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Pawła VI, papieża;

– we wtorek – wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, Patrona Szkoły Podstawowej w Starej Wsi. W Krużlowej po Mszy popołudniowej, a w Starej Wsi po nabożeństwie majowym możliwość zapisania się do LSO dla chłopców od klasy II.

– we środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, pochodzącej z niedalekiej Lipnicy Murowanej;

– we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w górnym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 15.00, a w Starej Wsi z procesją o godz. 14.00. Naszym gościem i kaznodzieją będzie zaprzyjaźniony z nami ks. Stanisław Staśko, spowiednik w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Przed Mszą o godz. 9.00 złożymy mu życzenia z ok. 40. rocznicy święceń kapłańskich, a po Mszy odbędzie się procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Składka w tym dniu przeznaczona będzie na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Prosimy o czynny udział w procesji, młodzież i dorosłych do niesienia baldachimu, kandelabrów, sztandarów, figur i feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Kół Gospodyń Wiejskich z KW i z KN o noszenie feretronów przez całą Oktawę Bożego Ciała w uroczystych strojach ludowych.

Wszyscy uczcijmy godnie Jezusa w Najświętszy Sakramencie przez modlitwę i śpiew w czasie procesji. Przygotujmy się do tego święta i pierwszego piątku także poprzez przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Możliwość spowiedzi będzie w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą.

Zwracamy się z prośbą do Strażaków o  zabezpieczenie drogi na trasie procesji. Wszystkich prosimy o nie parkowanie w tym dniu samochodów na trasie procesji od nowego kościoła do przedszkola oraz od mostu obok szkoły do nowego kościoła.

Prosimy jeszcze raz bardzo gorąco o zaangażowanie się wszystkich z wyznaczonych części parafii w przygotowaniu ołtarzy na procesję.

Zachęcamy wszystkich do udziału w procesji w czasie Oktawy po Mszach popołudniowych w Krużlowej i w Starej Wsi, a w niedziele po Mszy Świętej w Krużlowej o 9.00, a w Starej Wsi o 10.00. Zapraszamy małych chłopców do dzwonienia dzwoneczkami, dziewczynki do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do noszenia baldachimu, kandelabrów, figur i feretronów, prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęca Służbę Maryjną i Dzieci Komunijne.

– w piątek – święto Nawiedzenia NMP, ostatnie nabożeństwo majowe;

– w pierwszą sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Po Mszy rannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a popołudniu rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.

– w niedzielę, 2 czerwca – Dzień Dziękczynienia w Polsce, pod hasłem: „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Składka na cele diecezjalne.

6. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Dariusz F. 285, Stanisława T. 124, Piotr T. 124, Piotr W. 124, Krzysztof P. 124, Kazimierz G. 24, Marek K. 76, Mateusz G. 76, Andrzej F. 214, Józef O. 107.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Andrzej G. 202, Patrycja G. 202, Elżbieta M. 127.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zwłaszcza polecamy artykuł, pt. „Wypychanie religii ze szkół”.