IX NIEDZIELA ZWYKŁA  02.06.2024 r.

1. Przeżywając Dzień Dziękczynienia w Polsce, pod hasłem: „Dziękujemy za służbę człowiekowi”, niech z naszego serca wniesie się szczera modlitwa i podziękowanie Panu Bogu za tych, którzy nam służą swoją pracą i ofiarną służbą.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które przez cały czerwiec będą odprawiane w kościele parafialnym po Mszach popołudniowych.

3. Dziękujemy:

– za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne

– kolejnym rodzinom i osobom pracującym za zaległą kwestę wiosenną

– siostrze zakrystiance oraz wszystkim z wyznaczonych rejonów parafii zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało

– dwojgu rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za koszenie trawy przy starym kościele, przy parkingu i cmentarzu.

Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!

4. Zachęcamy wszystkich do udziału w procesji w czasie Oktawy po Mszach popołudniowych w Krużlowej i w Starej Wsi, aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 7 czerwca. Zapraszamy małych chłopców do dzwonienia dzwoneczkami, dziewczynki do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do noszenia baldachimu, kandelabrów, panie w strojach regionalnych do niesienia figur i feretronów, prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęca Służbę Maryjną i Dzieci Komunijne.

5. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. W naszych modlitwach pamiętajmy o biskupie Leszku Leszkiewiczu, obchodzącym swoje imieniny.

– we środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

– we czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie popołudniowym błogosławieństwo małych dzieci i dzieci szkolnych oraz słodka nagroda dla dzieci dzwoniących dzwoneczkami i sypiących kwiaty w czasie procesji. I czwartek miesiąca. Modlitwa w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą.

– w I piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiara na cele misyjne. Modlitwa za misje i misjonarzy. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii udamy się według następującego porządku: Ks. Fabian od godz. 8.00, Ks. Proboszcz od godz. 9.00, Ks. Artur na Starej Wsi od godz. 8.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą.

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

– w niedzielę – składka na cele parafialne oraz zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie

6. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Paweł M. 314, Władysław M. 22, Paweł M. 22, Marek M. 362, Mariusz F. 372, Dariusz N. 358, Jan N. 240, Stanisław M. 93, Andrzej P. 252, Łukasz F. 154a.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Małgorzata K. 167, Danuta M. 167, Joanna K. 222.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.