XI NIEDZIELA ZWYKŁA  16.06.2024 r.

1. Dziś, w Diecezjalne Święto Rodziny i w 25 rocznicę pobytu Św. Jana Pawła II w Starym Sączu, polećmy Bogu w opiekę wszystkie rodziny naszej diecezji i parafii przez wstawiennictwo naszego niezapomnianego Rodaka.

2.  Grupa Teatralna ze Szkoły Podstawowej w Krużlowej zaprasza chętnych widzów w dniu dzisiejszym do Sali Misterium o godz. 16.00 na przedstawienie pt. „W poszukiwaniu Kopciuszka”, adresowane do widzów w każdym wieku.

3. Nadal zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które przez cały czerwiec odprawiane są w kościele parafialnym po Mszach popołudniowych.

4. Dziękujemy:

– firmie Państwa Obrzutów za ułożenie kostki brukowej na pasie procesji przy kościele i plebani

– ofiarodawcom za złożone  ofiary na cele parafialne

Wszystkim gorące Bóg zapłać!

5. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Brata Alberta, zakonnika;

– we wtorek  – w naszym kościele parafialnym przypada Diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się według następującego porządku:

Po Mszy św. o godz. 6.30 adorują:

7.00 – 8.00  –  Krużlowa Wyżna: Centrum

8.00 – 9.00  –  Krużlowa Wyżna: Równia, Pustki,

9.00 – 10.00 – Karczyska, Podgranice, Bania

10.00 – 10.30 – Dzieci z Przedszkola

10.30 – 11.00 – Widomia, Pagorek

11.00 – 12.00 – Osików I i II

12.00 – 13.00 – Stara Wieś, Nowa Wieś, Wieś

13.00 – 14.00 – Stara Wieś: Potoki, Strzylawka, Węglarnia

14.00 – 15.00 – Koło Radia Maryja, Krużlowa Wyżna – Wieś

15.00–16.00 – Krużlowa Niżna: Zamłynie, Zawodzie, Gromnik

Poddziale I i II

16.00 – 16.30 – Róże Żywego Różańca, Margaretki

16.30 – 17.30 – Akcja Katolicka, Caritas,  Duchowa Adopcja

17.30 – Nieszpory Eucharystyczne i zakończenie adoracji

18.00 – Msza święta

Prosimy o zapoznanie się z porządkiem adoracji i nabożeństw oraz w miarę możliwości o dostosowanie się do ustalonego czasu.

– w piątek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: w Krużlowej o godz. 8.00, w Starej Wsi o 9.00, w Grybowie dla uczniów szkół średnich o godz.9.00.

– w niedzielę – Msza święta na szczycie Jaworza o godz. 14.00. Po Mszy świętej popołudniowej w budynku plebanii odbędzie się spotkanie Członków Akcji Katolickiej. Zapraszamy także nowe chętne osoby pragnące włączyć się w tę szlachetną działalność! Z racji przypadającego w niedzielę Dnia Ojca, polecajmy żyjących i zmarłych ojców Przemienionemu Jezusowi.

6. Informujemy, że od ubiegłego piątku, z racji rozpoczętych prac konserwatorskich, obiekt kościoła zabytkowego z zewnątrz i wewnątrz stał się terenem budowy i został wyłączony z możliwości wchodzenia osobom nieupoważnionym na ten obszar oraz z możliwości sprawowania liturgii i zwiedzania aż do odwołania. Msze święte i nabożeństwa odbywać się będą tylko w nowym kościele.

7. Chorych ze Starej Wsi, pragnących przyjmować komunię świętą w niedziele i święta, prosimy zgłaszać każdorazowo u Pana Leszka w zakrystii. Udadzą się do nich nowi Nadzwyczajni Szafarze  Komunii świętej.

8. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Sabina K. 231, Józef K. 211, Andrzej G. 5, Renata T. 147, Marcin B.266, Dominik F.  265, Stanisław F. 105, Anna F.  80, Zbigniew B.  80, Paweł B.  270.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Zofia Sz. 205, Kazimierz M. 74, Ewa Sz. 198.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra dla dzieci.