XII NIEDZIELA ZWYKŁA  23.06.2024 r.

1. Z okazji Dnia Ojca pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ojcach, aby wesprzeć ich jakże ważną i odpowiedzialną funkcję. Zapraszamy również do włączenia się w ogólnopolskie wydarzenie podjęte przez wszystkich chrześcijan, aby dziś o godz. 18.30 odmówić wspólnie Ojcze nasz.

2. Dziś także Msza Święta na szczycie Jaworza o godz. 14.00, a po Mszy Świętej popołudniowej w budynku plebanii odbędzie się spotkanie Członków Akcji Katolickiej. Zapraszamy także nowe chętne osoby pragnące włączyć się w tę szlachetną działalność!

3. Zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są w kościele parafialnym po Mszach popołudniowych.

4. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

– we wtorek – różaniec z rodzinami dekanatu grybowskiego. Rozpoczęcie w kaplicy na Podchełmiu o godz. 20.00;

– w piątek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

– w sobotę – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Składa w tym dniu do dyspozycji Ojca Świętego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00, a w Starej Wsi o 17.00;

– w niedzielę – zakończenie nabożeństw czerwcowych. O 19.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia, świadectwem podzieli się z nami Karol Gut, a modlitwę poprowadzi Zespół i Grupa Młodzieżowa naszej parafii – więcej informacji na plakacie i facebooku.

5. Pamięci modlitewnej polecamy naszego ks. Proboszcza przebywającego w szpitalu, przed którym długie i poważne leczenie. Ze względu na brak ks. Proboszcza i czas urlopów prosimy o wcześniejsze spowiadanie się w tygodniu przed pierwszym piątkiem, a pilne sprawy (do chorych, czy w razie pogrzebu) zgłaszanie u Sióstr w Przedszkolu.

6. Inne ogłoszenia:

– Wójt Gminy Grybów zawiadamia, że wnioski do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Grybów można składać w Urzędzie Gminy Grybów pok. Nr. 13 w terminie do 2 sierpnia 2024 r.

Obszary działek ujęte w Studium pod zabudowę, których właściciele nie złożą wniosku o zmianę przeznaczenia w wyznaczonym terminie nie zostaną przekształcone.

Pismo dotyczące aktu planowania przestrzennego (wniosek) jest do pobrania na stronie Urzędu Gminy Grybów lub w Urzędzie Gminy.

– Zakład Aktywności Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej w Stróżach zaprasza na Integracyjny Tydzień Dziecka, który odbędzie się od 24 do 29 czerwca w godzinach od 10 do 14, a w sobotę od 13 do 18. W programie wiele atrakcji, m. in. gry, konkursy, loteria fantowa, jazda konna oraz animacje i darmowe warsztaty dla dzieci.

7. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w piątek o godz. 19.00 prosimy następujące rodziny: Czesław Cz. 32, Mateusz T. 32, Andrzej F. 114, Stanisław G. 77, Jan G. 264, Wiesław W. 64, Adam N. 374, Piotr K. 64, Wojciech Ch. 397, Piotr M. 400, Krystian G. 299.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Katarzyna S. 245, Angelika T. 51 a, Monika J. 251.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji.