XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  30.06.2024 r.

1. Po Mszy Świętej o godz. 15.00 zakończymy nabożeństwa czerwcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy łączyli się we wspólnym uwielbieniu Serca Jezusowego. Niech rozpoczęty czas wakacji nie prowadzi do zubożenia życia religijnego, lecz będzie sposobnością do szczególnego zawierzenia Bogu i Maryi podczas każdej Mszy Świętej, zwłaszcza w czasie środowej i czwartkowej nowenny.

2. O 19.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia, świadectwem podzieli się z nami Karol Gut, a modlitwę poprowadzi Zespół i Grupa Młodzieżowa naszej parafii – serdecznie zapraszamy!

3. Dziękujemy:

– księżom Rodakom, za ich pomoc duszpasterską, zwłaszcza wczorajszemu kaznodziei – ks. Danielowi Waluszowi;

– wszystkim, którzy złożyli ofiary na utrzymanie Parafii i Sanktuarium: trzem rodzinom oraz jednej rodzinie ze SW za ofiarę na potrzeby kaplicy, odwodnienie, koronę i kwestę wiosenną.

Wszystkim za modlitwę, życzliwość i wsparcie – Bóg zapłać!

4. W najbliższym tygodniu:

– we wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej;

– we środę – święto św. Tomasza Apostoła;

– w pierwszy czwartek – po Mszy wieczornej godzinna Adoracja z możliwością spowiedzi;

– w pierwszy piątek – pamiętajmy o przyjęciu Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do chorych zgłoszonych w zakrystii ks. Artur uda się od godz. 8.00. Ze względu na czas urlopów zachęcamy do spowiedzi w inne dni tygodnia;

– w pierwszą sobotę – rano Msza i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a popołudniu z okazji święta Apostolstwa Chorych we wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej modlitwy za chorych i w intencji misji;

– w I niedzielę – składka na cele diecezjalne.

5. Pamięci modlitewnej polecamy naszego ks. Proboszcza przebywającego w szpitalu, któremu życzymy rychłego powrotu do zdrowia. Przypominamy, by pilne sprawy (do chorych, czy w razie pogrzebu) zgłaszać u Sióstr w Przedszkolu. Prosimy o wyrozumiałość.

6. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia. Na pielgrzymkę można zapisać się teraz w zakrystii, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy.

Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl

6. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Maria . 1, Krzysztof S. 1, Włodzimierz Ch. 226, Andrzej M. 57, Teresa F. 84, Andrzej G. 199, Antoni O. 162, Krzysztof O. 162, Bartłomiej M., Jerzy J. 182.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Bogusława M. 125, Ewa O. i Dominika J. 200.

8. Zachęcamy, by sięgnąć po prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia ciekawe kalendarze ścienne z obrazkami biblijnymi na 2025 r. – po 15 zł.