XV NIEDZIELA ZWYKŁA  – 14.07.2024 r.

1. Dziękujemy:

– za składane ofiary na nasze Sanktuarium i na cele parafialne – zwłaszcza do kopert na prace przy oknach i witrażach w kaplicy starowiejskiej.

– dwóm rodzinom za ofiarę w ramach zaległej kwesty i turystom z Sopotu za ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

2. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – św. Bonawentury;

– we wtorek – NMP z Góry Karmel. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy noszących Szkaplerz, a także osoby, które pragną przyjąć Szkaplerz – znak szczególnej opieki Maryi. Można go nabyć w punkcie z pamiątkami;

– we czwartek – św. Szymona z Lipnicy;

– w niedzielę – ofiarą na tacę wesprzemy Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. W kaplicy dojazdowej w Starej Wsi trwają rozpoczęte prace przy wymianie dużego okna witrażowego nad wejściem głównym oraz w zakrystii. Zwracamy się więc z serdeczną prośbą do wszystkich parafian (nie tylko ze Starej Wsi) o złożenie stosownej ofiary do zaadresowanych kopert z dopiskiem „Na witraże do Starej Wsi”.

4. W zakrystii trwają zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

5. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy Rodziców dzieci komunijnych ze SP w Krużlowej (szczególnie prosimy ojców, by wzięli podkaszarki).

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Kornelia T., Krystyna T. 51, Barbara T. 179.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, gazetki misyjne. A dla starszych i chorych Apostoł Miłosierdzia.