XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.07.2024 r.

1. Dziękujemy za złożoną ofiarę:

– dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie;

– 5 rodzinom na Kościół;

– na korony dla Matki Bożej i Pana Jezusa;

– do kopert na kaplicę w Starej Wsi: od 3 rodzin z KN, od 3 rodzin z KW, oraz od 6 rodzin ze SW.

Niech wszystkim wynagrodzi Bóg obfitym błogosławieństwem!

Prosimy pozostałe rodziny naszej parafii o złożenie stosownej ofiary do kopert z dopiskiem „Na witraże do Starej Wsi”.

2. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;

– we wtorek – św. Brygidy, patronki Europy;

– we środę – św. Kingi, patronki naszej diecezji;

– we czwartek – św. Jakuba, Apostoła. W kaplicy na Zagórzu o godz. 20.00 rozpocznie się różaniec z rodzinami dekanatu grybowskiego;

– w piątek – świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

3. W niedzielę za tydzień – 28 lipca:

– z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, Patrona motocyklistów, kierowców i podróżnych, po Mszach św. dopołudniowych odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Kierowcy będą mogli zaopatrzyć się w okolicznościowe breloczki z modlitwą kierowców i wesprzeć sprawy misji;

– o godz. 15.00 w górnym kościele zostanie odprawiona Msza Święta za naszych bliskich Zmarłych, a po Mszy Świętej udamy się na cmentarz, gdzie odbędzie się procesja wokół grobów z modlitwą różańcową za wszystkich Wiernych Zmarłych.

Prosimy więc wszystkich o uporządkowanie grobów, zachowanie porządku na cmentarzu, oraz nie pozostawianie odpadów pod czy poza ogrodzeniem, ale umieszczanie ich w kontenerze.

4. Odpust w naszym Sanktuarium ku czci Przemienienia Pańskiego będziemy przeżywać od 1 do 7 sierpnia. Szczegółowy program pielgrzymek i spotkań poszczególnych grup umieszczony jest na plakatach. Zapoznajmy się z programem, by skorzystać z tego szczególnego czasu łaski, a także zaprośmy bliskich i znajomych.

5. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r.

Pątnicy naszej parafii tradycyjnie powędrują w grupie 26 obejmującej dekanaty Bobowa i Grybów. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w naszej parafii tradycyjnie na listę w zakrystii. Ksiądz przewodnik zachęca do zapisania się przez wypełnienie formularza znajdującego się na Facebooku grupy 26 (i pod adresem https://forms.gle/6147ezFjNFYvSToF9)

Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na Facebooku grupy 26.

6. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych ze SP w Krużlowej za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w piątek o godz. 19.00 prosimy następujące rodziny: Marek 113, Mariusz 113, Krzysztof 161, Tadeusz 134, Aleksander 205, Szymon 271, Bogusława 186, Grzegorz 262, Maria 79, Jarosław 79A. Z kolei na Starej Wsi prosimy: Bogusława 179, Kazimiera 187 i Halina 262.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, gazetki misyjne. A dla starszych i chorych Apostoł Miłosierdzia