XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07.2024 r.

1. Dzisiaj:

– z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, Patrona motocyklistów, kierowców i podróżnych, po Mszach św. dopołudniowych będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. W bramach na plac kościelny można zaopatrzyć się w okolicznościowe breloczki z modlitwą kierowców i  włączyć się w akcję: „1 grosz za 1 kilometr” przejechany w przeciągu całego roku na środki transportu dla misjonarzy;

– o godz. 15.00 w górnym kościele zostanie odprawiona Msza Święta za naszych bliskich Zmarłych, a po Mszy Świętej udamy się na cmentarz, gdzie odbędzie się procesja wokół grobów z modlitwą różańcową za wszystkich Wiernych Zmarłych. Wesprzyjmy naszych bliskich, którzy już odeszli do wieczności wspólną modlitwą.

2. Dziękujemy za złożoną ofiarę:

– jednej rodzinie za ofiarę na korony dla Matki Bożej i Pana Jezusa

– do kopert na kaplicę w Starej Wsi: od 1 rodziny z KW oraz od 8 rodzin ze SW

Niech Bóg błogosławi zaangażowanym i ofiarnym Parafianom!

3. Już we czwartek rozpocznie się Odpust w naszym Sanktuarium ku czci Przemienienia Pańskiego. Chciejmy z wiarą ofiarować siebie i nasze Rodziny Jezusowi Przemienionemu. Swoją obecnością w te dni odpustowe wyrażajmy miłość i wdzięczność Temu, który się nami w sposób szczególny opiekuje. Przygotujmy się do odpustu i I piątku poprzez spowiedź, która będzie każdego dnia przed Mszą Świętą.

4. W związku z odpustem zwracamy się z serdeczną prośbą do:

– KGW z KW o udekorowanie Sanktuarium i otoczenia na odpust;

– dzieci komunijnych, DSM, LSO o obecność i zaangażowanie;

– dziewczynek do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwoneczkami w czasie procesji;

– młodzieży, dorosłych i Pań z Kół Gospodyń Wiejskich o noszenie w strojach figur, feretronów, kandelabrów i baldachimu;

– organistów, chóru i orkiestry parafialnej o uroczysty śpiew i grę na instrumentach;

– strażaków, aby zabezpieczyli miejsca do parkowania przed budynkiem plebanii, oraz na parkingu;

– wszystkich chętnych, aby zaangażowali się w procesję i porządek po niej na placu kościelnym i w świątyni.

Za wszelkie zaangażowanie w uroczystości i przygotowania – Bóg zapłać!

5. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – świętych: Marty, Marii i Łazarza – Przyjaciół Pana Jezusa;

– we środę – św. Ignacego z Loyoli;

– we czwartek – błogosławieństwo dzieci, a z pielgrzymką przybędą mieszkańcy KW;

– w pierwszy piątek – w tym dniu odpustowym modlitwa nad chorymi, a pielgrzymka przybędzie ze SW. Chorych i starszych, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni, a chcą przyjąć Komunię Świętą prosimy zgłosić u Panów Szafarzy.

Ks. Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim świętującym na terenie parafii Krużlowa – korzystający z niej niech pamiętają o modlitwie za Papieża i ks. Proboszcza przebywającego w szpitalu, oraz o wykonaniu jakiegoś uczynku miłosierdzia, np. jałmużny;

– w sobotę – Uroczystość poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego. Zapraszamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza zaangażowanych w budowę do udziału w modlitwie dziękczynnej za nasz Kościół Sanktuaryjny. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 przybędzie m. in. pielgrzymka z KN, a ofiarą na tacę wesprzemy budujący się kościół w parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu-Porębie Małej. Prosimy o ofiarność na ten cel. O godz. 11.00 będzie Msza dla Pielgrzymów przybyłych z okolicznych parafii;

– w niedzielę, 4 sierpnia – o godz. 11.00 przedstawiciele naszej parafii wniosą do Kościoła relikwie bł. Rodziny Ulmów. Weźmy udział w tych uroczystościach, zawierzając Rodziny naszej Parafii wstawiennictwu błogosławionych z Markowej.

6. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na wejście pieszej pielgrzymki tj. 25 sierpnia. Zapisy u pani Elżbiety Obrzut. Bardzo prosimy o szybkie zgłaszanie się celem zamówienia autokaru.

7. Dziękujemy kolejnym Rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 19.30 prosimy następujące rodziny: Stanisław G. 50, Alicja J. 179, Paulina F. 179, Wiesław S. 140, Wojciech B. 100, Stanisław Sz. 114, Leszek Ch. 194, Kazimierz Sz. 206, Łukasz Sz. 206, Krystyna K. 120.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Małgorzata T. 237, Dorota i Sylwia M. 170.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.