XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2024 r.

1. W dniu dzisiejszym po ośmiu dniach wchodzi na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Tarnowska, a wśród nich prawie 40 osób z naszej parafii wraz z Księdzem Arturem. Relacje z wejścia poszczególnych grup będzie prowadzić nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Zachęcamy do duchowego łączenia się z pielgrzymami.

2. Składamy podziękowanie Misjonarzowi z Afryki, Księdzu Prałatowi Bogdanowi Piotrowskiemu za głoszone dziś Słowo Boże. Bóg zapłać! Dziękujemy Wam siostry i bracia za złożoną ofiarę na placówkę misyjną księdza misjonarza.

3. Decyzją władz zakonnych, sióstr Dominikanek, nastąpiła personalna zmiana sióstr w naszej parafii. Posługę zakrystianki za siostrę Miszelę objęła siostra Świerada a obowiązki pracy w przedszkolu oraz funkcję opiekunki Dziewczęcej Służby Maryjnej i Scholi Dziecięcej przejmie siostra Lumenia. Odchodzące i nowo przybyłe siostry obejmujemy serdeczną modlitwą przed Cudownym Obliczem Przemienionego Jezusa, u stóp Pięknej Madonny Krużlowskiej.

4. Dziękujemy kolejnym 14 rodzinom naszej parafii za złożone ofiary przeznaczone na renowację dwóch okien witrażowych w kaplicy w Starej Wsi.

Prosimy pozostałe rodziny o uregulowanie wpłat. Przypominamy o chrześcijańskim zobowiązaniu do wypełniania piątego przykazania kościelnego: troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Nie przerzucajmy odpowiedzialności za piękno naszych parafialnych świątyń na barki wciąż tych samych rodzin i osób.

5. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

– we wtorek – wspomnienie Św. Moniki, matki św. Augustyna

– we środę – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

– we czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

– w I niedzielę – składka na cele diecezjalne.

6. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy świętej popołudniowej, w budynku plebani odbędzie się spotkanie wszystkich należących do Rady Parafialnej. Prosimy o obowiązkowe przybycie!

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Janina J. 114, Marcin K. 184, Jarosław T. 209, Zbigniew T. 97, Marcin T. 97, Bogusław W. 169, Zenon K. 62, Ryszard B. 214, Paweł B. 34, Józef F. 181.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym Rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Aldona K. 181, Justyna P. 137, Czesława D. 132.

8. W ostatnim tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności: + Marian Gołyźniak. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…