XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ODPUST PARAFIALNY 08.09.2024 r.

1. Parafialny Odpust ku czci Narodzenia N M P, jaki dziś przeżywamy, niech zachęci nas i nasze rodziny do powierzenia Maryi wszystkich swoich codziennych spraw w ufnej modlitwie. Po Mszy świętej o godz. 11.00, sprawowanej przez ks. bpa Leszka Leszkiewicza, odbędzie się tradycyjna procesja wokół starego kościoła, z którym związany jest ten odpust. Ze względu na trwające wciąż prace konserwatorskie nie będzie możliwości wejścia do wnętrza kościoła.

2. Wyrażamy wdzięczność Ks. Kanonikowi Gracjanowi, Prezesowi zarządu Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, Dyrektorowi Zarządzającemu w Stróżach, za głoszone dziś Słowo Boże. Bóg zapłać!

3. Dziękujemy:

– parafianom i gościom za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne.

– Kołu Gospodyń Wiejskich z Krużlowej Niżnej za udekorowanie otoczenia kościołów na dzisiejszą uroczystość odpustową

– kolejnym 18 rodzinom za ofiary przeznaczone na renowację dwóch okien witrażowych w kaplicy w Starej Wsi.

Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać!

4. W najbliższym czasie:

– dziś na wzgórzu Pagorek – Msza Święta o godz. 16.00 z błogosławieństwem pomnika upamiętniającego wydarzenia historyczne z przed 80-ciu lat.

– w piątek – 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na kolejne Nabożeństwo Fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską. Mszy świętej o godz. 19.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Ireneusz Łukanowski, proboszcz z Białej Niżnej.

Do niesienia figury Madonny prosimy:

1. Akcja Katolicka
  2. Margaretka ks. Krzysztofa Ferenca
  3. Orkiestra Parafialna
  4. Lektorzy
  5. Róża Stanisława Jędrusika

W punkcie z pamiątkami prosimy zaopatrzyć się w lampiony.

– w sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu odbędą się spotkania grup parafialnych:

LSO – w SW o godz. 9.00, a w Krużlowej o 10.00;

DSM – na plebanii o godz. 10.00;

Schola dziecięca – na plebanii o godz. 11.00

Zapraszamy nowe chętne osoby na spotkania tych grup.

– w niedzielę – Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Odpust w Mogilnie i Ptaszkowej. Dzieci klas III wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę i spotkanie o godz. 11.00.

5. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Tomasz M. 247, Tomasz K. 289, Andrzej Ś. 258, Marek K. 85, Maria W. 122, Szymon Szc. 122, Władysław G. 187, Robert O. 184, Rafał I. 239, Krzysztof F. 276.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Agnieszka J. 99, Anna J. 42, Teresa M. 42.

6. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy Gościa Niedzielnego, specjalny numer Gościa Niedzielnego: Historia Kościoła, czasopismo misyjne oraz nowy Kalendarz Rolników na rok 2025, dostępny w zakrystii. Są także magnesy z wizerunkiem Pana Jezusa Przemienionego i Pięknej Madonny – zapraszamy do punktu z Pamiątkami.