XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2024 r.

1. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu niech nas uwrażliwi na nasz czynny udział w czytelnym przekazie słowem i przykładem życia wartości chrześcijańskich, kształtujących obecne i przyszłe pokolenie.

2. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Dziękujemy:

– wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w przygotowaniu i przeżyciu odpustu wrześniowego: siostrze zakrystiance, kapłanom, KGW z KN, LSO, DSM, orkiestrze i chórowi parafialnemu, strażakom oraz  indywidualnym osobom;

– kolejnym 7 rodzinom za ofiary przeznaczone na renowację dwóch okien witrażowych w kaplicy w Starej Wsi;

– jednej rodzinie za ofiarę na potrzeby parafii;

– jednej rodzinie za ofiarę ł na korony dla Pięknej Madonny.

Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać!

4. W najbliższym czasie:

– w poniedziałek – św. Korneliusza;

– we środę – święto św. Stanisława Kostki. Patronalne święto młodzieży polskiej;

– we czwartek – św. Januarego, patrona s. Januarii, dyrektor przedszkola parafialnego. Na wspólną modlitwę i spotkanie o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież klas IV, VII i VIII wraz z rodzicami;

– w piątek – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Spotkanie dla młodzieży o godz. 19.00. Zapraszamy chętnych od klasy VII do zaangażowania w tę grupę;

– w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Spotkanie dla grupy teatralnej Renovatio o godz. 19.00 – również zapraszamy chętnych do udziału;

– w niedzielę – po Mszy świętej popołudniowej w budynku plebani odbędzie się Spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W niedzielę – 22 września kazanie głosić będzie nasz były wikariusz ks. Krzysztof Ferenc, obecnie misjonarz Afryce. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na placówkę misyjną księdza misjonarza.

6. Na tablicy ogłoszeń są umieszczone jeszcze inne informacje – zachęcamy do zapoznania się z nimi.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Sławomir T. 209, Mateusz I. 242, Józef N. 208, Mikołaj C. 208, Stanisław F. 168, Bartłomiej P. 168, Jan W. 165, Stanisław F. 210, Eugeniusz R.211, Artur O. 21.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Sabina S. 58, Ilona S. 58, Helena K. 70.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy Gościa Niedzielnego, Historia Kościoła, czasopisma misyjne oraz nowy Kalendarz Rolników na rok 2025, w cenie 35 zł, dostępny w zakrystii. Są także magnesy z wizerunkiem Pana Jezusa Przemienionego i Pięknej Madonny.