XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2024 r.

1. Dziś otaczamy modlitwą Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, Migrantów i Uchodźców, oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa z okazji Dnia Modlitw o Trzeźwość.

2. Dziękujemy Radzie Parafialnej za podjęcie się trudu przeprowadzenia kwesty, a wam Drodzy Parafianie za pozytywną odpowiedź i złożenie stosownej ofiary do kopert z podaniem adresu, aby wpisać ten fakt do księgi ofiar.

Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą i przy aktywnym udziale Waszym Drodzy Parafianie, zrealizujemy zamierzone, a zarazem konieczne prace, aby nasze sanktuarium piękniało i było czytelnym znakiem naszej żywej wiary.

3. Dziękujemy:

– za ofiary na misje i dla powodzian złożone w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać!

4. W najbliższym czasie:

– w poniedziałek – św. Hieronima;

– we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Do wspólnej modlitwy o godz. 18.00 i na spotkanie zapraszamy Rodziców dzieci i młodzieży obecnych w grupach parafialnych (schola dziecięca, DSM, LSO, grupa młodzieżowa i Teatr Renovatio);

– we środę – św. Aniołów Stróżów;

– w pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy popołudniowej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi;

– w pierwszy piątek – św. Franciszka z Asyżu. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii udamy się od godz. 8.00. Do spowiedzi prosimy przystępować wcześniej – możliwość jest codziennie przed Mszą Świętą;

– w pierwszą sobotę – św. Faustyny. Rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godz. 17.00 spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych;

– w niedzielę, 6 października – imieniny naszego wikariusza ks. Artura – pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Grybowie. O godz. 15.00 ulicami naszej parafii przejdzie procesja różańcowa. Zapraszamy wszystkie Rodziny do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę i pokój na świecie. Prosimy wziąć feretrony, a wszystkie grupy o przybycie w swoich strojach. Wspólnie oddajmy cześć Królowej Różańcowej, błagając o ratunek i błogosławieństwo.

5. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w chórze parafialnym. Próby w każdą niedzielę o godz. 13.00 w dolnym kościele.

6. We wtorek rozpoczną się nabożeństwa październikowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele, w domach lub przy kapliczkach. Nabożeństwa w kościele będą:

– w niedzielę w Krużlowej o godz. 15.00, a w Starej Wsi o 9.20

– w dni powszednie w Krużlowej o godz. 18.00, a w Starej Wsi o 17.00.

Dzieci mogą zabrać plansze, na których będą zaznaczać swoją modlitwę.

7. Ze względu na pojawiające się nowe, nieprzewidywalne komplikacje przy odnowieniu głównych drzwi kościoła parafialnego – wejście do wnętrza nadal będzie możliwe tylko przez boczne drzwi. Za utrudnienia wszyscy są serdecznie przeproszeni!

8. Organizowany jest wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Wyjazd w sobotę, 12 października o godz. 6.30 spod starego kościoła. Koszt 50 zł, zapisy w zakrystii do końca tygodnia.

9. Proszono nas, by przypomnieć, że dziś odbywają się wybory Sołtysów i Członków Rad Sołeckich w Krużlowej Niżnej, w Krużlowej Wyżnej i w Starej Wsi w godzinach od 7.00 do 16.00.

10. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Marcin J. 88, Roman G. 158, Tadeusz O. 221, Mateusz N. 166, Grażyna J. 29, Barbara Z. 69, Paweł J. 256, Artur Ż. 250, Jan J. 167, Adam K. 3.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Bogumiła S. 190, Zofia M. 55, Małgorzata M. 101.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, oraz polecamy Kalendarz Rolników. Przypominamy również o potrzebie wpisywania do księgi łask informacji związanych z modlitwą i łaskami wyproszonymi u Pięknej Madonny Krużlowskiej. (Księga jest na stoliku za ławkami).

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności + Bronisława Gołyźniak i Piotr Tarasek. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu… .