XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2024 r.

1. Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynający się dziś Tydzień Misyjny niech nas zachęci do pomocy modlitewnej i materialnej placówkom misyjnym.

2. Z tyłu za ławkami znajduje się skrzynka z napisem „Dobra moneta”, do której możemy wrzucać stare i nowe monety i banknoty za całego świata, aktualne i wycofane z obiegu, jako pomoc naszym braciom i siostrom w Afryce.

3. Dziękujemy:

– za złożoną dziś ofiarę na cele misyjne

– w ramach przeprowadzonej kwesty kolejnym rodzinom

– 9 rodzinom za ofiary na potrzeby parafii

– jednej rodzinie za ofiarę na witraże w Starej Wsi

Prosimy pozostałe rodziny o złożenie stosownej ofiary do kopert lub poprzez wpłatę na konto parafialne na kolejne czekające nas płatności w parafii.

4. Gratulujemy czterem nowym lektorom, którzy wczoraj w Ptaszkowej wraz z chłopcami całego dekanatu zostali dołączeni do tej posługi.

5. Dziś o godz. 15.00 ponownie wyruszymy z modlitwą różańcową na ulice naszej parafii. Po Mszy Świętej popołudniowej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

6. We wtorek – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Małopolski i Zakliczyna. Po Mszach świętych możliwość ucałowania relikwii – kropli krwi świętego papieża.

7. W najbliższą środę 23 października w Sali Misterium o godz. 10.00 odbędzie się Spotkanie pt.: Proces konserwacji wartością dodaną zabytku. Na spotkaniu tym będzie możliwość poznania procesu prac konserwatorskich w naszym zabytkowym kościele oraz pokaz szczegółów konserwacji w budynku kościoła. Oprócz zaproszonych gości zainteresowani mogą wziąć udział w miarę wolnych miejsc. W imieniu organizatorów IN SITU serdecznie zapraszamy! Szczegóły na afiszu, który można zabrać.

8. Przypominamy o nabożeństwie październikowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele, w domach lub przy kapliczkach. Od poniedziałku Msze będą w dolnym kościele.

9. Rozpoczęły się prace przy instalacji i montażu nowego nagłośnienia w dolnym i górnym kościele parafialnym. Ponieważ czekają nas poważne płatności za materiały i wykonanie tego dzieła, zwracamy się z prośbą o pomoc finansową do tych, którzy mogliby nam pośpieszyć  z pomocą.

10. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci modlitewnej za naszych zmarłych. Po Mszy św. można zabrać kartki do wypisania wypominek całorocznych i listopadowych (prosimy zabierać tyle, ile jest potrzebne, nie zapominając, że są też inni w parafii). Wypominki całoroczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i w Starej Wsi przed 10.00.

Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, męża/żony i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Prosimy przy wypisywaniu wypominek całorocznych zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być włączone do modlitwy. Pamiętajmy o wymienianiu zmarłych w mianowniku (po prostu imię i nazwisko), nie powtarzaniu na jednej kartce tego samego nazwiska, oraz podawaniu zmarłych bez określania kim byli (dziećmi, żoną, rodzeństwem) i bez dopisku: „za zmarłych z rodziny: Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Prosimy o skorzystanie z Sakramentu Pokuty w ciągu tygodnia przed każdą Mszą świętą, gdyż przed nami ważny listopadowy czas modlitwy i odpustów za zmarłych. Stąd bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na koniec października i na niedziele, bo nie będzie możliwe wyspowiadanie wtedy wszystkich.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych prosimy także o uporządkowanie grobów, o zachowanie porządku na cmentarzu o wsypywanie szklanych i plastikowych odpadów do kontenera.

11. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Zenon Ch. 21, Ryszard T. 22, Maria O. 44, Mirosława Ch. 183, Stanisław F. 68, Włodzimierz S. 132, Stanisława Ch. 138. Adam Ch. 274, Monika B. 27, Szymon O. 27.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Izabela W. 152, Maria Z. 175, Małgorzata M. 175.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, oraz Kalendarz Rolników.