XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.08.2024 r.

1. W naszej Parafii trwają Uroczystości Odpustowe. Witamy wszystkich przybyłych do naszego Sanktuarium i zapraszamy w kolejne dni Odpustu.

2. Dziś zostały wniesione do naszego kościoła relikwie bł. Rodziny Ulmów. Będą wystawione przy Ołtarzu do końca Odpustu, zachęcamy więc do czuwania i modlitwy przed Męczennikami z Markowej.

3. Dziękujemy za składane ofiary:

– na tacę i do skarbony w czasie trwającego odpustu;

– na korony dla Matki Bożej i Pana Jezusa

– na konserwację zabytkowego kościoła

– do kopert na kaplicę w Starej Wsi: 3 rodzinom z KW, 3 rodzin z KN oraz 13 rodzin ze SW Bóg zapłać!

Niech Jezus Przemieniony umacnia swoją łaską wszystkich ofiarodawców!

4. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – na odpust zapraszamy szczególnie katechetów, nauczycieli, pracowników oświaty, rodziców oraz doradców życia rodzinnego i zaangażowanych w obronę życia;

– we wtorek – uroczystość Przemienienia Pańskiego, Msze Święte o 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00. Zapraszamy zwłaszcza Rodziny Kapłańskie i Zakonne, Apostolat Margaretek, Pszczelarzy i wszystkich Czcicieli Pana Jezusa Przemienionego;

– we środę – zakończenie tygodnia odpustowego. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i pracujących z nimi;

– we czwartek – wspomnienie św. Dominika;

– w piątek – święto św. Teresy Benedykty od krzyża, patronki Europy;

– w sobotę – święto św. Wawrzyńca;

– w niedzielę, za tydzień – składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Spotkanie przed pieszą pielgrzymką tarnowską na Jasną Górę w Bobowej o 16.30, a w Grybowie o 19.00.

5. W Sali Misterium w przyszłą niedzielę, 11 sierpnia o godz. 16.30 odbędzie się koncert pieśni maryjnych i sakralnych. Szczegóły na plakacie.

6. Dziękujemy kolejnym Rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w piątek o godz. 18.45 prosimy następujące rodziny: Piotr K. 120, Marcin B. 42, Maria S. 50, Andrzej G. 63, Łukasz Z. 376, Marek Ł. 126, Jan B. 104, Kazimierz S. 119, Stanisław G. 115, Stanisław H. 40.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Silvia P. 229, Ksenia S. 240 i Maria S. 188.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.