XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2024 r.

1. Wczoraj rozpoczęła się Piesza Tarnowska Pielgrzymka na Jasną Górę.

Polecajmy wszystkich uczestników opiece Matki Najświętszej. Łączmy się z nimi duchowo, oraz za pośrednictwem Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

2. Witamy w naszej wspólnocie diakona Grzegorza z Wielogłów. Dziękujemy za głoszenie dziś Słowa Bożego.

3. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary, zwłaszcza:

– 25 rodzinom za ofiarę na renowacje okna witrażowego w kaplicy w Starej Wsi

– jednej rodzinie na korony dla Pięknej Madonny.

Bóg zapłać!

Prosimy pozostałe rodziny o uregulowanie wpłat, celem spłacenia rozpoczętych prac na Starej Wsi i przy zabytkowym kościółku, oraz wpisania do zeszytu ofiar.

4. W najbliższym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

– we środę – wspomnienie Św. Piusa X, papieża. Rozpoczęcie Odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu

– we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

– w sobotę – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła

– w niedzielę – kazania na wszystkich Mszach świętych głosić będzie misjonarz z Afryki, ks. prałat Bogdan Piotrowski. Składka przeznaczona będzie jako pomoc misyjna dla pilnych potrzeb materialnych w placówce księdza misjonarza.

5. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy wyjedzie w niedzielę o godz. 5.00 spod zabytkowego kościoła.

6. Dziękujemy kolejnym Rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Marzena 36, Łukasz 136, Jan 82, Maria 2, Tomasz 265, Tadeusz 30, Andrzej 246, Piotr 149, Jacek 149, Paweł 178.

Z kolei do sprzątania w kaplicy w Starej Wsi prosimy następujące rodziny: Halina 186, Anna 186, Roma 181.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności + Zofia Chronowska, 103 – letnia najstarsza mieszkanka naszej parafii. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…