XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.09.2024 r.

1. W dniu dzisiejszym, w rocznicę wybuchu II wojny światowej, polećmy Bożemu miłosiernemu wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny i prośmy Jezusa Przemienionego o pokój na świecie, o ustanie wojen, o zwycięstwo dobra nad złem.

2. Dziś po Mszy świętej popołudniowej w budynku plebani odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy i prosimy o przybycie!

3. Dziękujemy:

–  za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne.

– za ofiarę z ubiegłej niedzieli przeznaczoną na potrzeby misyjne.

–  kolejnym 13 rodzinom naszej parafii za złożone ofiary przeznaczone na renowację dwóch okien witrażowych w kaplicy w Starej Wsi.

– 4 rodzinom oraz dwóm osobom z poza parafii za ofiary na korony dla Pięknej Madonny.

Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać!

4. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – Msza święta na Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego: w Krużlowej o godz. 8.00, w Starej Wsi o godz. 9.00, w Grybowie dla szkół średnich o godz. 9.00.

– we wtorek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

– w I czwartek – spowiedź o godz. 17.30 i podczas godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy  świętej wieczornej. Skorzystajmy z tej możliwości spowiedzi, zwłaszcza by przygotować się duchowo na odpust parafialny. Modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

– w I piątek – spowiedź: w Starej Wsi o godz. 16.00, w Krużlowej o godz. 17.00. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii kapłani udadzą się od godz. 8.00. W tym dniu polecać będziemy Bogu misje święte i wynagradzać za grzechy. Składka na pomoc placówkom misyjnym.

– w sobotę – Msza wotywna o Niepokalanym Sercu N M P

– w niedzielę – składka na cele parafialne. Prosimy o ofiarność na ten cel!

5. W najbliższą niedzielę – 8 września przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia N M P. Odpust ten związany jest z zabytkowym kościołem ale w tym roku ze względu na trwające wciąż prace konserwatorskie nie będzie możliwości wejścia do wnętrza kościoła. Msze Święte odbywać się będą tylko w nowym kościele parafialnym według porządku niedzielnego. Poświęcenie ziarna siewnego na każdej Mszy świętej.

6. W związku ze zbliżającym się odpustem prosimy serdecznie Koło Gospodyń Wiejskich z Krużlowej Niżnej o udekorowanie otoczenia kościoła nowego i zabytkowego zwłaszcza flagami i masztami.

7. Również w najbliższą niedzielę, o godz. 16.00 na wzgórzu Pagorka zostanie odprawiona Msza święta, a po niej błogosławieństwo pomnika w 80-tą rocznicę starć zbrojnych Partyzantów z niemiecką żandarmerią, oraz zamordowaniu dwóch mieszkańców Krużlowej, a także dla upamiętnienia uratowania innych parafian i ich zabudowań od niemieckiej zagłady, dzięki zasłudze ówczesnego proboszcza Krużlowej, Księdza Kanonika Franciszka Janika.

8. Informujemy, że można już zamawiać intencje na przyszły rok. Bardzo prosimy, by czynić to roztropnie szanując także potrzeby innych, oraz zostawić miejsce w niedzielę dla modlitwy z okazji rocznic ślubu, urodzin, czy intencji za grupy osób czy spraw. Przypominamy, że Msze Święte zamawiamy w kancelarii w dni powszednie po Mszy porannej lub wieczornej.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Aleksander N.  129, Szymon D.  175, Aleksander P.  190, Karol T.190, Franciszek G. 23, Maria G.  260, Marcin S. 273, Zofia  S. 109, Wiktor O.  127, Marek I.  191.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Agnieszka P. 153, Maria Cz. 197, Paulina B. 197.

10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W Gościu Niedzielnym polecamy przeczytać artykuł: Kościoły i katecheci reagują: to dyskryminacja. Starszym dzieciom polecamy Małego Gościa Niedzielnego z trzema naklejkami i ciekawymi opowiadaniami.