XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.09.2024 r.

1. Dziękujemy ks. Krzysztofowi za głoszenie dziś Słowa Bożego, a Wam kochani za ofiary na misje. Bóg zapłać!

2. Dziś po Mszach Świętych zbiórka pieniężna na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi. Zachęcamy także do zaangażowania w pomoc, organizowaną w naszej okolicy. M. in. Wójt Gminy Grybów informuje o zbiórkach darów dla powodzian w remizach Ochotniczych Straży Pożarnych. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

3. Dziękujemy:

– członkom Parafialnego Zespołu Caritas za przeprowadzenie dzisiejszej zbiórki;

– kolejnym 5 rodzinom na renowację dwóch okien witrażowych w kaplicy w Starej Wsi;

– jednej rodzinie na stary kościół;

Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać!

4. W najbliższym czasie:

– dziś po Mszy świętej popołudniowej w budynku plebani odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, a w Korzennej Akcja Krwiodawstwa;

– w poniedziałek – św. o. Pio;

– w piątek – św. Wincentego à Paulo. Zapraszamy chętnych od klasy VII na spotkanie dla młodzieży o godz. 19.00;

– w sobotę – św. Wacława. Zelatorów i wszystkich członków Róż Różańcowych zapraszamy na wspólną modlitwę i spotkanie o godz. 18.00.

Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach grup parafialnych w sobotę:

• LSO w kaplicy w SW o 9.00

• DSM w sali na plebanii, oraz Ministranci w kościele o 10.00

• Schola dziecięca na plebanii i lektorzy w kościele o 11.00

• Teatr Renovatio o godz. 19.00;

– w niedzielę – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa z okazji Dnia Modlitw o Trzeźwość. We Florynce odpust ku czci św. Michała Archanioła.

5. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej została podjęta decyzja o przeprowadzeniu kwesty w naszej parafii, celem zmniejszenia zaciągniętych długów, oraz kontynuowania kolejnych zadań parafialnych, w tym między innymi:

– wypłacenie wykonawcom za wykonanie i montaż nowych ram do dwóch witraży, oraz za odnowienie witraża nad głównym wejściem do kaplicy w Starej Wsi i wykonanie nowego witraża w zakrystii kaplicy.

– na nowe nagłośnienie w górnym kościele parafialnym

– jako wkład parafii, za wykonane prace konserwatorskie na zewnątrz i wewnątrz zabytkowego kościoła;

– czekają nas nowe płatności związane z kolejnym etapem przygotowania przekształcenia terenu pod dróżki Pana Jezusa;

– w najbliższym czasie będą przeprowadzone poważne prace remontowe na zniszczonej części dachu nowego kościoła.

Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą i przy aktywnym udziale Waszym Drodzy Parafianie, zrealizujemy zamierzone, a zarazem konieczne prace, aby nasze sanktuarium piękniało i było czytelnym znakiem naszej żywej wiary.

Zwracamy się więc z prośbą do członków Rady Parafialnej o podjęcie się trudu przeprowadzenia kwesty w najbliższą niedzielę 29 września w przedsionku kościoła, a was Drodzy Parafianie prosimy o pozytywną odpowiedź i złożenie stosownej ofiary do kopert z podaniem adresu, aby wpisać ten fakt do księgi ofiar.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Mateusz 90, Andrzej 90, Stanisław 171, Piotr 171, Andrzej 51, Andrzej 178, Tomasz 178, Piotr 131, Bernadetta 131, Stanisław 88.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Dariusz 145, Monika 157, Anna 103

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Polecamy nowy Kalendarz Rolników na rok 2025, dostępny w zakrystii.

8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności śp.: Maria Jasińska, Małgorzata Frączek, Zofia Jaworecka i Maria Tarasek, której pogrzeb w poniedziałek (Różaniec o godz. 15.00, a Msza o 15.30). Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu… .