XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.10.2024 r.

1 W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 ulicami naszej parafii przejdzie procesja różańcowa. Zapraszamy wszystkie Rodziny do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę i pokój na świecie. Prosimy wziąć feretrony, a wszystkie grupy o przybycie w swoich strojach. Wspólnie oddajmy cześć Królowej Różańcowej, błagając o ratunek i błogosławieństwo.

2. Składamy podziękowanie Radzie Parafialnej za podjęcie się trudu przeprowadzenia kwesty i wpisanie tego faktu do zeszytów i księgi ofiar a Wam Drodzy Parafianie za pozytywną odpowiedź i złożenie ofiary do kopert z podaniem adresu.

Zwracamy się z wielką prośbą do pozostałych rodzin naszej parafii i osób pracujących, którzy jeszcze tego nie uczynili aby zechcieli w najbliższym czasie złożyć stosowną ofiarę do kopert lub wpłacając na konto parafialne z podaniem adresu i dopiskiem kwesta. Zachowajmy poczucie jedności i odpowiedzialności za dobro naszej parafii.

3. Dziękujemy również:

– za złożoną dziś ofiarę na cele diecezjalne

– 6 rodzinom za ofiarę na witraże w Starej Wsi

– 2 rodzinom za ofiarę na korony dla Pięknej Madonny

4. W najbliższym czasie:

– w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryjny Panny Różańcowej. Odpust w Binczarowej

– w niedzielę – 13 października – Dzień Papieski i ofiara do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Składka w tym dniu na cele parafialne. Prosimy o ofiarność na ten cel. W tym dniu na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską i lampionami. W programie: Msza święta i procesja różańcowa. Prosimy zaopatrzyć się w lampiony.

Do niesienia figury Madonny prosimy:

1. Chór Parafialny

1. Szafarze Komunii Świętej
  2. Służby medyczne
  3.  Róża św. Józefa – Tomasza Pietrucha
  4. Rada Parafialna

– również w niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej oraz przyjmujących komunię świętą.

Odpust w Białej Niżnej.

5. Przypominamy o nabożeństwie październikowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele, w domach lub przy kapliczkach. Nabożeństwa w kościele odbywają się:

– w niedzielę w Krużlowej o godz. 15.00, a w Starej Wsi o 9.20

– w dni powszednie w Krużlowej o godz. 18.00, a w Starej Wsi o 17.00.

Dzieci mogą zabrać plansze, na których będą zaznaczać swoją modlitwę.

6. Wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w sobotę, 12 października o godz. 6.30 spod starego kościoła.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Bogdan .  232,, Marek  N. 47, Rafał N. 47, Piotr W.  254, Wojciech F. 249  , Zdzisław R.  192,  Marcin F.  10, Marian Z.  102, Wiesław F.  222, Piotr Polański  2.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Stanisława M. 199, Anna D. 199, Małgorzata P. 256.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, oraz polecamy Kalendarz Rolników. Przypominamy również o potrzebie wpisywania do księgi łask informacji związanych z modlitwą i łaskami wyproszonymi u Pięknej Madonny Krużlowskiej. (Księga jest na stoliku za ławkami).