XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2024 r.

1. Przeżywając dziś XXVI Dzień Papieski w Polsce, w rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego, powierzajmy Jezusowi i Maryi nasze rodziny oraz parafię i wesprzyjmy materialnie uzdolnioną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin, składając na ten cel ofiarę do puszek.

2. W dniu dzisiejszym:

–  zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z naszą Piękną Madonną Krużlowską o godz. 19.00. W programie Msza Święta i procesja różańcowa.

Do niesienia figury Madonny prosimy:

1. Chór Parafialny
  2. Szafarze Komunii Świętej
  3. Służby Medyczne
  4.  Róża św. Józefa – Tomasza Pietrucha
  5. Rada Parafialna

– również dziś odbywa się coroczne liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej oraz przyjmujących Komunię świętą;

– a także Odpust w Białej Niżnej.

3. Dziękujemy:

– w imieniu ks. misjonarza Krzysztofa Ferenca za ofiary na potrzeby misyjne

– w ramach przeprowadzonej kwesty kolejnym rodzinom za ofiary

– za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne

– jednej rodzinie za ofiarę na potrzeby parafii

– jednej rodzinie za ofiarę witraże w Starej Wsi

– jednej rodzinie zaofiarę na korony dla Pięknej Madonny

Prosimy pozostałe rodziny o złożenie stosownej ofiary do kopert lub poprzez wpłatę na konto parafialne na kolejne czekające nas płatności w parafii.

4. W najbliższym czasie:

– w poniedziałek – Dzień Nauczyciela – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie;

– we wtorek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

– we środę – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;

– we czwartek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

– w piątek – Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia;

– w sobotę – bł. Jerzego Popiełuszki;

– w niedzielę – 20 października – Światowy Dzień Misyjny. Składka na misje. O godz. 15.00 ponownie wyruszymy z modlitwą różańcową na ulice naszej parafii. Po Mszy Świętej popołudniowej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

5. Przypominamy o nabożeństwie październikowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele, w domach lub przy kapliczkach. Nabożeństwa w kościele odbywają się:

– w niedzielę w Krużlowej o godz. 15.00, a w Starej Wsi o 9.20

– w dni powszednie w Krużlowej o godz. 18.00, a w Starej Wsi o 17.00.

6. Dzieło Misyjne naszej tarnowskiej diecezji organizuje pod hasłem: „Budujemy studnie w Czadzie”, zbiórkę starych i nowych monet, oraz banknotów z całego świata, aktualnych i wycofanych już z obiegu. Każda „Dobra moneta”, to szklanka czystej wody dla naszych braci w Afryce! Monety i banknoty będziemy mogli złożyć za tydzień do specjalnej skrzynki umieszczonej za ławkami, przed konfesjonałem.

7. Od najbliższego poniedziałku planowane jest rozpoczęcie prac przy nowym nagłośnieniu w górnym kościele. W związku z tym prosimy o wyrozumiałość w możliwych, mogących się pojawiać i występować utrudnieniach z nagłośnieniem.

8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i otoczenia w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Andrzej F. 225, Krzysztof R. 75, Jolanta G. 212, Karol J. 76, Marta J. 112, Bogdan J. 200, Stanisław F. 170, Łukasz O. 263, Katarzyna F. 152, Waldemar T.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego Ekstra, poświęconemu bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, oraz Kalendarz Rolników. Przypominamy również o potrzebie wpisywania do księgi łask informacji związanych z modlitwą i łaskami wyproszonymi u Pięknej Madonny Krużlowskiej. (Księga jest na stoliku za ławkami).